У Першу неділю Великого Посту, яку називаємо ще й неділею Православ’я – читаємо (чуємо) у наших храмах Євангелія (Ів 1, 43-51) про трояку зустріч-спілкування:
👉Ісус із Филипом
👉Филип із Натанаїлом
👉Натанаїл із Христом
⠀
✔️ІДИ ЗА МНОЮ
⠀
Зустріч Ісуса з Филипом описана дуже коротко. Ключовими є слова-запрошення Ісуса: «Іди за мною!»
⠀
Життєвим завданням кожного з нас є зустрітися з Ісусом і йти за Ним. Йти за ним тут, щоб дійти Туди…
⠀
Час Великого Посту, це особливий ШЛЯХ ВИЗВОЛЕННЯ від усього зайвого, щоб зустрітися з Богом. Шлях звільнення від «псевдо потреб», щоб зустрітися з тим без Кого наше життя було б неможливим…
⠀
✔️ПРИЙДИ І ПОДИВИСЯ
⠀
Така зустріч із Христом, такий досвід Бога, не дозволяє нам собі Його привласнити, «приватизувати»… Але ми Ним (чи цим досвідом) хочемо ділитися… Саме тому Филип розказує про свій досвід Натанаїлу.
⠀
Це щось схоже до того, коли отримуємо добру вістку, то цілком природно, ми відчуваємо потребу поділитися ним з іншими. Ми відчуваємо, що не можемо отриману радість тримати в собі і хочемо її поширювати.
⠀
Такою самою повинна бути наша реакція і тоді, коли ми зустрічаємося з Господом. Зрештою, конкретним знаком того, що ми дійсно зустріли Ісуса є радість, яку ми відчуваємо також і в тому, щоб ділитися нею з ближніми.
⠀
Прийти і подивитися – означає не просто чути про Бога, але запрошує зустрітися з ним. Це стосується також КОЖНОГО з нас. Ми, часами, можемо чути (і знати) дуже багато ПРО БОГА, але так і не зустрітися з Ним.
⠀
✔️ЗВІДКІЛЬ ТИ МЕНЕ ЗНАЄШ?
⠀
Загалом дискусія між Ісусом та Натанаїлом є доволі цікавою. Натанаїл хоче «переконатися» в Ісусі… Ставить критичні запитання… Не баналізує, але глибить… Хоче зробити досвід з Ісусом, СВОЇМ досвідом!
⠀
Для Ісуса – не проблема коли ми питаємося… Христос ідентифікує свого співрозмовника як «справжнього ізраїльтянина без лукавства». Важливо бути щирим з Богом, і не боятися, хоча б перед ним не «грати комедію» і вдавати, що все «Ок» і все нам самозрозуміло… Бо насправді так не є…
⠀
Є важливим вміти ставити собі критичні запитання навіть про Бога… Інакше є небезпека, що віра зведеться до фанатизму…
⠀
Бо ж «думати не боляче», а «вірити не важко»!